Terapia falą uderzeniową Wrocław

Fala uderzeniowa, czy kiedykolwiek słyszałeś o tym zabiegu i czy zastanawiałeś się nad jego skutecznością? Jeżeli jest to dla Ciebie całkowicie obce zagadnienie, to za chwilę wszystko Ci wytłumaczę. Ponieważ jest to moje ubiegłoroczne odkrycie, które pomogło mi zwalczyć ból to z chęcią podzielę się swoją wiedzą. Może i Ty potrzebujesz pomocy sprawdzonego fizjoterapeuty? Skupmy się najpierw na tym co to jest terapia falą uderzeniową Wrocław.

Czym jest terapia falą uderzeniową Wrocław?

Doskwierał Ci kiedyś tak okropny ból kręgosłupa, barku, kolana lub łokcia, że nie mogłeś wytrzymać? Otóż mnie spotkało to nieszczęście, a z pomocą przyszła mi dobra znajoma, która poleciła zabieg falą uderzeniową. Jest to terapia, która zajmuje się leczeniem chorych z dolegliwościami takimi jak stany bólowe układu mięśniowo-szkieletowego. Warto podkreślić, że kuracja ta jest po pierwsze skuteczna, a po drugie bezpieczna dla pacjentów. Podczas zabiegu stosuje się specjalne urządzenie, które wytwarza  falę uderzeniową o niezwykle wysokim ciśnieniu. Zabieg trwa kilkanaście minut, a ja już po trzech wizytach zauważyłem pierwsze pozytywne rezultaty. Odejście bólu to był jeden z najpiękniejszych dni w moim życiu. Dlatego myślę, że warto dzielić się swoimi doświadczeniami, bo mogą one zmienić życie innych.
 
Fala uderzeniowa Wrocław to wszechstronna metoda, ponieważ ma bez liku zastosowań, a jednym z nich jest właśnie działanie przeciwbólowe. Poza tym leczenie falą ułatwia zniszczenie powstałych zwłóknień i zwalczanie zwapnień barkowych. Wiele osób korzysta z zabiegu zapobiegawczo, na przykład zawodowi sportowcy, którzy muszą zapobiegać urazom i kontuzjom. Ponieważ umożliwia regenerację tkanek poprzez mikrouszkodzenia i zwiększa odżywienie tkanek sportowcy bardzo często wybierają tą metodę. Terapia ta dodatkowo rozluźnia mięśnie, co ogranicza ból i daje działanie relaksacyjne.

Dla kogo odpowiednia jest fala uderzeniowa?

Terapia ta działa bardzo szybko i ma szerokie wykorzystanie. Zazwyczaj stosuje się  zabieg – fala uderzeniowa Wrocław na niekorzystne objawy związane z tkanką łączną, jednak znajduje ona również swoje zastosowanie w zaburzeniach kości. Warto jednak zauważyć, iż leczenie falą nie we wszystkich przypadkach jest stosowane. Jak w przypadku każdego zabiegu należny przeanalizować stan zdrowia pacjenta i wykluczyć przeciwwskazania. W związku z tym przed przystąpieniem do terapii, fizjoterapeuta powinien zrobić wywiad medyczny i przeanalizować dokumentację pacjenta. Dla przykładu nie mogą jej stosować osoby cierpiące na osteoporozę lub będące w ciąży.

Gdzie wykonywana jest terapia falą uderzeniową?

Terapię falą uderzeniową Wrocław przeprowadza wyspecjalizowany fizjoterapeuta. Jest on kompetentną osobą, która spełnia wszystkie wymagania, posiada wiedzę i technikę. Fizjoterapeuta dla każdego człowieka poddającego się zabiegom dobierze odpowiednią ścieżkę leczenia. A jak wiadomo kuracja od początku do końca powinna zachować indywidualny tok. Jeśli jesteś zainteresowany szczegółowymi informacjami w tym temacie, poszukaj najlepszego fizjoterapeuty w swojej okolicy. Jedynie specjalista z odpowiednią wiedzą pomoże zminimalizować skutki Twojej choroby i pozbyć się bólu.

Polecam gabinet fizjoterapii Fizjozdrowie, ul. Piastowska 31/2, 50-361 Wrocław

Zobacz inny artykuł -> Lemiesze do maszyn i hardox płaskowniki