Studnie Jelenia Góra

Od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad zainwestowaniem w prywatną przydomową studnię? Nie masz jednak przekonania co do tego pomysłu? Nie wiesz też na jaki rodzaj studni powinieneś się zdecydować? Żaden problem! Ja ze swojego doświadczenia mogę polecić studnie Jelenia Góra.

Studnie Jelenia Góra – korzyści z posiadania własnego ujęcia wody

Spróbuję przybliżyć pokrótce korzyści płynące z takiego rozwiązania oraz wskazać najkorzystniejszą z występujących w kraju opcji.

ZALETY POSIADANIA WŁASNEJ STUDNI
Jeśli do naszej głowy wkradł się pomysł inwestycji we własną studnię, warto zacząć od przeanalizowania wszystkich za i przeciw, aby mieć pełen obraz sytuacji. Co możemy zatem zyskać? Sprawdźmy!

Korzyści jakie daje nam posiadanie własnej studni:

  • Samowystarczalność – Posiadanie niezależnego źródła wody daje nam pełen komfort, zarówno pod kątem stałego dostępu jak i samej jakości wody. Własna studnia jest też idealną alternatywą w przypadku np. przestoju w dostawie z winy wodociągów.
  • Gwarancja bezpieczeństwa – Brak szkodliwych substancji w spożywanej wodzie. Mamy pewność, że jest ona najwyższej jakości i nie stanowi dla nas zagrożenia.
  • Oszczędność – Niższe opłaty w stosunku do wody pobieranej z wodociągów.
  • Równomierność – Regularne ciśnienie wody. Korzystając z wodociągów trzeba mieć na uwadze nagłe spadki przepływu wody, np. w godzinach popołudniowych.
  • Wydajność – Doskonała opcja w sytuacji posiadania dużego ogrodu. Mając własną studnię nie generujemy dodatkowych kosztów z racji zużywania zwiększonej sezonowo ilości wody.

Są to oczywiście tylko przykłady korzyści wynikających z posiadania prywatnej studni. Jak w przypadku każdej inwestycji znajdziemy również jej wady. Chociaż studnie Jelenia Góra mają ich niewiele. Ograniczają się one w zasadzie do wysokich początkowych kosztów inwestycji, wykopania szamba w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do żadnej innej kanalizacji oraz do skompletowania odpowiednich pozwoleń.

Jak widzisz samych wad jest naprawdę mało, dobrze więc mieć na uwadze dużo większą ilość pozytywów i to nimi kierować się podczas decyzji o budowie studni. Z całą pewnością wszystkie korzyści zrekompensują nam poniesione wstępnie koszty.

Rodzaje studni – studnie głębinowe Jelenia Góra

Jeżeli korzyści wynikające z postawienia studni ostatecznie nas przekonały i zdecydowaliśmy się na jej budowę, warto w tym miejscu przeanalizować jej rodzaje. Pozwoli nam to poznać poszczególne cechy każdej z nich i wybrać tę najbardziej dla nas odpowiednią.

Obecnie na rynku możemy spotkać się z trzema rodzajami studni, których budowy możemy się podjąć. Znajdziemy między innymi studnie kręgowe, a także abisyńskie określane zamiennie wkręcanymi. Trzecim rodzajem występującym na rynku są studnie głębinowe Jelenia Góra, inaczej wiercone. To właśnie one są najczęściej wybierane przez zainteresowanych. Sprawdźmy, dlaczego tak się dzieje.

Zobacz inny artykuł -> Lemiesze do maszyn i hardox płaskowniki