Sita płaskie i lemiesze Hardox

Stal to surowiec, który jest używany w przemyśle od wielu lat. Obecnie jest nadal doceniany, ze względu na swoje możliwości i twardość. Z tego surowca wytwarza się ogromną ilość elementów i maszyn. Jestem pewien, że zwrot „twardy jak stal” objaśnia doskonale czym jest ten materiał. Dlatego stal uważana za twardy materiał stosowana jest już wszędzie. Może wiesz o takim produkcie jak blacha trudnościeralna, z której powstają lemiesze do maszyn i sita płaskie? Jeżeli nie, to zapraszam Cię do przeczytania tego tekstu, który mam nadzieję odpowie na nurtujące pytania i wskaże, jak istotną rolę w naszym przemyśle gra stal Hardox.

Czym jest blacha trudnościeralna i co z niej powstaje?

Blacha trudnościeralna jak jej nazwa mówi sama za siebie, jest materiałem niepodatnym na ścieranie. W trakcie użytkowania możemy zobaczyć, że blacha ta cechuje się ogromną twardością. Co więcej blachy trudnościeralne mają różne parametry i wykazują inne właściwości, dlatego jest okazja wybrać najlepszą blachę do potrzeb nabywcy. Materiały wyrabiane z tej blachy są zarazem mocne oraz niezawodne, co oczywiście ma oddziaływanie na wykonywaną przez ich użytkowników pracę.

Elementy do urządzeń wytwarzane z tak mocnej materii jak blacha trudnościeralna będą długotrwale wypełniać swoje zadanie i oferują bezawaryjne działanie. Dobrej jakości blacha pozwala na unikniecie kosztownych błędów, co z pewnością określa wybór klientów. Mocno kluczowy jest fakt, że blachy trudnościeralne prosto poddają się przekształceniu oraz cięciu, a najczęściej wytwarza się z niej:

  • lemiesze,
  • sita płaskie,
  • kulochwyty,
  • noże,
  • płaskowniki,
  • pręty.

Lemiesze i sita płaskie ze stali Hardox

Istnieje parę spółek w Polsce, które są producentem lemieszy. Są to nieprawdopodobnie wytrzymałe na zarysowania i uszczerbki części do maszyn. Lemiesze najczęściej możemy zobaczyć na zakończeniu koparki, ale trafiają się również w innych machinach budowlanych lub wykorzystywanych do gospodarowania odpadami. Oczywiście wskazane by były wyjątkowej twardości, tak jak noże do recyklingu, dlatego ważny jest materiał z którego zostały stworzone.

Lemiesze to niezwykle wytrzymałe części, odporne na nacisk. Są doskonale znane przez operatorów:

  • koparek,
  • ładowarek,
  • spychaczy,
  • i innych maszyn.

Lemiesze i sita płaskie mają kontakt jak wiadomo z różnymi surowcami np. metalowymi elementami, glebą, kamieniami, żwirem czy betonem. Dlatego lemiesze do maszyn i sita płaskie wykorzystywane do przesiewania materiału powinny być niepodatne na awarie, ścieranie lub tarcie. Dobrze, aby surowiec z którego są stworzone posiadał wszelkie ważne badania. Idealnym materiałem do stworzenia wytrzymałych części do maszyn jest Hardox.

Blachy trudnościeralne jak i lemiesze czy sita, produkowane są w wielu krajach, ale należy pamiętać, że to właśnie w naszym kraju istnieje wiele przedsiębiorstw wytwarzających te części. Wytwarzane są z surowców sprowadzanych do naszego kraju, a najbardziej pożądanym materiałem jest oczywiście Hardox.