Dom seniora dolnośląskie

Przeglądałem ostatnio oferty domów starości w województwie dolnośląskim. Jest ich bardzo dużo i wiele z nich spełnia naprawdę wiele oczekiwań i wysokich standardów. Ale jeden z tych obiektów w kategorii: dom seniora dolnośląskie lub dom opieki dolnośląskie, przykuł moje zainteresowanie. Chodzi o Park Seniora w Sosnówce, który zlokalizowany jest w sercu Karkonoszy. Myślę, że to doskonały obiekt, który pozwoli żyć w dogodnych warunkach i pod troskliwą opieką.

Dom opieki dolnośląskie – którą placówkę wybrać dla naszych bliskich?

Zaciekawiła mnie oferta Parku Seniora. Z innych tego typu placówek, wyróżniała go przede wszystkim lokalizacja. Leżący niedaleko Jeleniej Góry, w górzystej oazie, pełnej urzekającej natury i zapierających dech zakątków. Już wtedy pomyślałem, że to jest wymarzone miejsce dla starszych osób, które lubią spędzać czas na świeżym powietrzu.

Co jeszcze przykuło moją uwagę? Właściciele starają się by każdy mieszkaniec w domu seniora był wypielęgnowany i radosny. Bez względu na rodzaje chorób jakie posiadają Twoi bliscy, zespół pracowników pomoże we wszelkich rzeczach wykonywanych codziennie. Dlatego jest to idealne miejsce, aby zapomnieć o chorobach i znów rozwijać swoje pasje, a także udzielać się towarzysko.

A może dom seniora w Karkonoszach?

Ten obiekt w kategorii dom opieki dolnośląskie ma bardzo dobre opinie wśród rodzin podopiecznych. Bliscy chwalą piękny ogród, gdzie są ławeczki do siedzenia w ciepłe dni. W domu opieki w Sosnówce niedaleko Jeleniej Góry seniorzy mają zapewnioną przede wszystkim opiekę pielęgniarską, zdrowe posiłki i codzienną gimnastykę. Z pewnością wiele szczęścia dają również spotkania towarzyskie, jubileusze czy celebracje świąt, w których udział mogą brać rodziny pensjonariuszy.

Ten dom opieki ma wiele plusów, ale najważniejsze to:

  • kameralny obiekt przystosowany dla osób niepełnosprawnych,
  • zajęcia rehabilitacyjne i wykwalifikowana opieka,
  • dużo zajęć aktywujących seniorów,
  • piękny teren, przygotowany do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Opiekunowie często uczestniczą w konferencjach w opiece nad osobami starszymi z Alzheimerem, ponieważ Park Seniora w Sosnówce spełnia najwyższe standardy opieki. Demencja to choroba, która bez wątpienia wpływa na życie wszystkich członków rodziny, z czym zazwyczaj nie są w stanie sobie poradzić.

Myślę, że ten dom spokojnej starości to wspaniałe miejsce, godne polecenia wszystkim mieszkańcom Dolnego Śląska.

 

Zobacz inny artykuł -> Lemiesze do maszyn i hardox płaskowniki